Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Български ученици четоха стихове на гроба на Мина Тодорова в Париж

4
Снимка: Фейсбук

За поредна година учениците от българското училище "Кирил и Методий" в Париж изпълниха стихове на Пейо Яворов на български и на френски език на гроба на Мина Тодорова, любимата на поета. Инициативата "Две лица се знойно любят" се проведе за единадесети път – информира фейсбук страницата на училището.


В отзивите си учениците отбелязват, че събитието в гробищния парк на парижкото предградие Булон-Бианкур е уважила 100-годишната Елена Волева-Равол. Подобно на Мина, и тя е родом от град Елена. Госпожа Равол е известна с благотворителната си дейност във Франция. Преди 35 години именно тя открива гроба на Мина Тодорова и започва да го поддържа.


Снимки: facebook.com/ecole.bulgare.paris

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Българите са сред най-малко ползващите влакове в ЕС

Железопътният превоз на пътници в ЕС е нараснал с 5,8% през 2024 г., показват публикуваните днес данни на статистическата агенция Евростат. През миналата година с влакове са извършени 443 милиарда пътникокилометра, което е най-високото ниво,..

публикувано на 31.10.25 в 17:45

Президентът отличи изявени личности за постиженията им в различни области

В навечерието на 1 ноември, Деня на народните будители, държавният глава Румен Радев удостои с Почетния знак на президента изявени личности с постижения в областта на музикалното и изобразителното изкуство, академичното дело и науката. На..

публикувано на 31.10.25 в 16:26

По съседски: Събития с балкански адрес

Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в Сърбия за отбелязване на годишнината от срутването на козирката на жп гарата в Нови Сад, отнело..

публикувано на 31.10.25 в 10:30