Във връзка с различни интерпретации на казаното от президента Румен Радев по време на предизборния дебат на 18 ноември 2021 г. прессекретариатът на държавния глава информира, че позицията на държавния глава не се различава от изразената многократно позиция на Република България във всички международни организации.
От юридическа гледна точка Крим принадлежи на Украйна и анексирането му е в нарушение на международното право. Страната ни неведнъж е заявила подкрепата си за нейния суверенитет и териториална цялост, но, както президентът Румен Радев подчерта в предизборния дебат, „в момента“ Крим се контролира от Русия и е повече от ясно, че този проблем не може да се реши по силов път.
Държавният глава нееднократно е изразявал загриженост заради напрегната ситуация около анексирането му, която оказва влияние както на международните отношения, така и на Черноморския регион, което влияе пряко на сигурността на България и нейните съюзници.
Президентът многократно е призовавал за намаляване на конфронтацията и намиране на мирно решение на конфликта.
На 21 май на церемония ще бъдат връчени наградите от осмото издание на конкурса за чиста журналистика Web Report, съобщават организаторите от сайта Dir.bg. Целта на конкурса е да бъде представена и наградена качествената, почтена и отговорна..
От 21 до 24 май - в дните, предшестващи празника на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, в София ще се проведе международна научна конференция на тема "Християнските мисии през..
В сряда минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 8°. През деня от запад на изток ще има временни увеличения на облачността и на изолирани места в западните райони преди обяд е възможно да превали слабо. Ще има и слънчеви..
Вече две десетилетия българските медии в чужбина се събират на годишна среща, организирана от Българската телеграфна агенция. Събитието е известно като..
В брой 52 на "Часът на Радио България" отправяме взор към празнуването на 24 май от българите по света и в него можете да чуете :..
В "България днес" на 23 май слушайте: 02:20 - Новини 09:32 - Прогноза за времето 15:37 - Започва 20-ата Световна среща на българските медии –..