Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за 26.11.2021 г.

Превалявания и вятър в края на седмицата

Снимка: БГНЕС

През нощта ще преобладава ясно време, с разкъсана, предимно висока облачност. Ще е почти тихо, в източните райони със слаб южен вятър. Минималните температури в повечето места ще са между минус 1° и 4°.  

Утре още преди обяд от запад-югозапад облачността ще се увеличава и вплътнява. Около обяд отначало на места в западните райони, а до вечерта и на изток ще превали. По-значителни по количество ще са валежите в крайните южни райони на страната.  

През деня вятърът от юг-югозапад ще се усили, особено в Източна България и северно от планините и там дневните температури ще са по-високи, до около 13°-14°. В останалата част от страната максималните температури ще са предимно между 6° и 11°. 

Над планините облачността от запад-югозапад бързо ще се увеличи. От запад на изток ще превали дъжд, над около 1600-1700 метра – сняг. На места в масивите в Южна България ще има и по-значителни количества валежи. 

В ранните сутрешни часове в западните райони е възможно и на височина около 800-900 метра да прехвърчи сняг. Ще духа силен и бурен вятър от юг-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 5°, на 2000 метра – около минус 1°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 19 февруари 2025 г.

На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..

публикувано на 19.02.25 в 19:00

Обявен е жълт код за мразовито време за почти цялата страна

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..

публикувано на 19.02.25 в 18:40

България почита паметта на националния си герой Васил Левски

С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в  София . Почит ще отдадат и държавният глава..

публикувано на 19.02.25 в 18:02