Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българчета победиха в тенис турнир в САЩ

Росица Денчева
Снимка: личен архив

12-годишният Теодор Давидов, който има американско и българско гражданство, спечели титлата при момчетата на тенис турнира "Еди Хер" в Брадънтън, в американския щат Флорида, съобщиха от Българската федерация по тенис. Във финала Давидов победи с 6:4, 6:4 американеца Джордан Лии.

Теодор Давидов

Българската тенисистка Росица Денчева също спечели титлата на сингъл на турнира "Еди Хер". Състезанието е едно от най-силните и престижни в света за възрастовите групи от 12 до 18 г. Денчева при девойките до 14 г.  разгроми на финала с 6:1, 6:1 Ева Оксфорд от САЩ. 

14-годишната тенисистка от Плевен ще играе идната седмица на "Ориндж Боул" - неофициалното световно първенство за юноши и девойки.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

На 24 май примата на българската попмузика ще пее в зала "Олимпия" в Париж

Лили Иванова ще пее за втори път в зала "Олимпия" в Париж. Концертът е насрочен за 24 май 2026 г. и е под патронажа на президента Румен Радев, информират от екипа на най-голямото име в българската поп музика. Лили Иванова отправя специални благодарности на..

публикувано на 18.11.25 в 10:34

Стихиен южен вятър попречи на полетите до и от Летище София

Силен вятър в понеделник вечерта доведе до отклоняване на шест полета до Летище София и отмяната на други пет. Рейсовете от Малта, Франкфурт, Виена и Мюнхен се приземиха в Скопие, а от Бергамо и Варшава - във Варна. Полетите за София от Варшава,..

публикувано на 18.11.25 в 09:26

В София представят сборника "Нова чуждестранна българистика"

На 18 ноември от 17,30 часа в Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София ще бъде представен сборникът "Нова чуждестранна българистика". Той е разработен и издаден в рамките на Националната научна програма "Развитие и утвърждаване на..

публикувано на 18.11.25 в 07:00