В края на месеца - след съгласуване с министерствата и социалните партньори, ще бъде внесен в Народното събрание проектът на бюджет за 2022 г., съобщи пред БНР финансовият министър и вицепремиер Асен Василев. По думите му, размерът на максималния осигурителен доход ще бъде вдигнат, ще се премахнат данък "Уикенд" и данъкът върху лихвите, ще има промяна в доходите на учителите. Асен Василев подчерта, че не се разглежда вариант за намаляване на ДДС за енергоносителите на 10%. "Намаляването на цените на ток, парно и вода трябва да стане чрез намаляване на разходите в системата”, коментира той. Според вицепремиера “Агенция “Пътна инфраструктура” трябва да работи с реален бюджет, а не “да се правят тези извращения с постановления на МС да се отпускат допълнителни средства за който участък правителството реши”.
Външно министерство остро осъди вандалските прояви срещу синагогата във Варна и срещу Паметника на благодарността в Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Това посочват от..
В брой 67 на предаването слушайте: Молдова след изборите – как българите и гагаузите в страната „разчитат“ резултатите от вота – коментар на бесарабския българин Александър Ламбов и Михаил Сиркели, гагаузин с българско гражданство;..
Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места..