В края на месеца - след съгласуване с министерствата и социалните партньори, ще бъде внесен в Народното събрание проектът на бюджет за 2022 г., съобщи пред БНР финансовият министър и вицепремиер Асен Василев. По думите му, размерът на максималния осигурителен доход ще бъде вдигнат, ще се премахнат данък "Уикенд" и данъкът върху лихвите, ще има промяна в доходите на учителите. Асен Василев подчерта, че не се разглежда вариант за намаляване на ДДС за енергоносителите на 10%. "Намаляването на цените на ток, парно и вода трябва да стане чрез намаляване на разходите в системата”, коментира той. Според вицепремиера “Агенция “Пътна инфраструктура” трябва да работи с реален бюджет, а не “да се правят тези извращения с постановления на МС да се отпускат допълнителни средства за който участък правителството реши”.
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..
Предметът “Добродетели и религии” няма да бъде въведен от следващата учебна година, съобщи от Пловдив образователният министър Красимир Вълчев, цитиран от БТА. По думите му, продължава работата по изготвянето на програмата за..
Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има..
Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при..