Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за 26.01.2022 г. – сряда

Започва "размразяване" на температурите

Снимка: БГНЕС

В сряда сутринта със слаб северозападен вятър облачността ще се увеличи над много райони на България. Минималните температури ще са от минус 4 до минус 13°, за София около минус 12. През деня ще е облачно, но ще остане почти без валежи. През деня ще се затопли и максималните температури ще са между 1 и 6°, в София около 1. 

Над планините облачността ще е значителна и на отделни места ще превали слаб сняг. Ще духа силен северен вятър. Максималната температура на 1200 м ще е до минус 3°, на 2000 м до минус 9°. Има повишена опасност от лавини. 

В четвъртък минималните температури ще се повишат до минус 3°, но максималните ще останат без промяна.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Съвремието налага обществените медии да присъстват на много повече платформи

Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public Broadcasters International ). Участваха ръководители и представители на обществените радиа и..

публикувано на 23.10.25 в 14:05

Часът на Радио България - Брой 69

В брой 69 на предаването слушайте: Как българското градинарство беше вписано в унгарския регистър на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО и какви са днешните българи в Унгария – интервю с Данчо Мусев, председател на Българското..

публикувано на 23.10.25 в 12:00

Софийският университет пое председателството на алианса "Transform4Europe"

На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..

публикувано на 23.10.25 в 10:25