Премиерът Кирил Петков определи неотдавнашното си посещение в Скопие като „ужасно много закъсняло“. Така той отговори на критиките на президента Румен Радев, че визитата е била прибързана.
„Нямаше да понеса да забавя това посещение, ако не искаме Балканите да останат най-бедното, най-корумпираното, най-некоординираното място в Европейския съюз, подходът трябва да бъде сменен“, коментира министър-председателят.
Що се отнася до смяната на ръководството на “Булгаргаз” и думите на президента, че когато се извършват подобни рокади, трябва да се гарантира, че няма да има частни посредници при доставката на синьото гориво, премиерът увери, че това е правилното решение, както и ченяма намерението да връща стари управленски практики.
На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..
Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..
Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..
В "България днес" на 13 октомври слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 14:00 - За корупцията по пътищата на страната..
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно..