Тенисистът Димитър Кузманов достигна до първия си полуфинал за сезона, след като победи французина Матиас Бург с 6:4, 6:2 на фючърса от категория 80 на твърди кортове в Бангалор. В спор за място на финала втората ни ракета ще срещне друг французин - третият поставен и 155-и в класацията на АТР Ензо Куако. С днешния си успех българинът спечели 30 точки за световната листа, където заема 208-ото място.

Четвъртък, 13 ноември, ще започне с ясно и почти тихо време, а в ранното утро на много места в низините, котловините и около водните басейни ще има мъгла или ниска слоеста облачност. През деня ще бъде слънчево, но в Дунавската равнина ще се..
България беше официално определена като една от държавите в ЕС, изложени на риск от миграционен натиск, предаде кореспондентът на БНР в Брюксел Ангелина Пискова, цитирайки първия годишен доклад за управление на миграцията и убежището на..
По покана на член-кореспондента на Папския комитет за исторически науки доц. д.н. Кирил Карталов на 12 ноември от 17,30 ч. лекция в зала "Марин Дринов" на Българската академия на науките ще изнесе Латинският патриарх на Йерусалим кардинал Пиербатиста..
Учениците от Поколение Z, които в момента са в училище (родени между 1995 и 2012 г.), масово използват в учебната си практика изкуствен интелект. По..
Бездомните хора в София са значително по-малко, отколкото в големите европейски градове. Това показват оповестените днес данни на международно проучване,..
Тази година Коледа та "пристигна" в София още през ноември с аромат на греяно вино, канела и празнична магия. Радио България ви..