Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Близо 20% от пробите за Covid-19 са положителни

Снимка: Pixabay

Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 4667. Според данните на Единния информационен портал 19,9 % от направените 23406 тестове са положителни. Хоспитализираните са 4887, от които 544 в интензивни отделения. Новопостъпилите са 490, като 85,51% от тях не са ваксинирани. Починалите за последните 24 часа са 60 души, а 91,67 % от тях не са били ваксинирани. 8545 пациенти са отчетени като излекувани. 

Най-много нови случаи има в София – 943, Варна – 717, Бургас – 609 и Пловдив – 393

Имунизираните през последното денонощие са 4417. Хората със завършен ваксинационен цикъл у нас са вече 2 039 864 души, а с три дози са 676 925.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Популацията на белия щъркел се е увеличила с една трета

Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..

публикувано на 09.10.25 в 19:55
Изгрев във Варна

В петък – променлива облачност и есенни температури

В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°.  През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..

публикувано на 09.10.25 в 18:35
Паметникът на благодарността в центъра на Бургас

Външно министерство осъди посегателства срещу синагога и еврейски паметник у нас

Външно министерство остро осъди вандалските прояви срещу синагогата във Варна и срещу Паметника на благодарността в Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Това посочват от..

публикувано на 09.10.25 в 12:12