Протест на Националното сдружение на българските лозари временно блокира 5 ключови пътища в страната. Лозарите настояват субсидията им да се увеличат от 15 на 150 евро за декар, както е в целия ЕС. Те настояват и да бъде сменен изпълнителният директор на Агенцията по лозата и виното Красимир Коев.
„Работим на единен пазар с колегите от Западна Европа, дори и от Румъния, където самото лозарство е доста добре субсидирано и в един момент ние не сме конкурентоспособни. 15 на сто от колегите са готови да излязат от този поминък. Нямаме работна ръка, държавата неглижира сектора. Получаваме мизерно подпомагане, което по никакъв начин не е адекватно“, заяви пред БНР един от организаторите в Плевен Димитър Хараламбиев.
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова посрещна в пленарната зала на парламента близо 100 деца от българската общност в Молдова. "Надявам се посещението в България да бъде за вас стимул да научите повече за страната, за нейната култура..
В "България днес" на 11 септември слушайте: 06:52 - Актуално от България и за общностите с българи по света 26:12 – Пътешественикът Мартин Граховски – за странстването по света 44:02 – Пътешественикът Мартин Граховски - отново в..
В петък минималните температури ще са от 15 до 22°, в София – 16°. През деня облачността ще е по-често значителна, около и след обяд купесто-дъждовна. На много места ще има кратки валежи, интензивни и значителни в районите около Централна Стара..
В четвъртък минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт..
В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и..
Институт за българската диаспора и културното наследство зад граница се разкрива към Университета по библиотекознание и информационни технологии...