Президентът Румен Радев очаква парламентът най-бързо да реши проблема с издаването на документи за самоличност на българите от историческата диаспора. На „Дунав мост“ в Русе, Радев посети граничния пункт за посрещане на украинските бежанци. Той призова да се даде възможност на сънародниците ни, които искат да останат в страната ни активно да се включат в пазара на труда. Радев посочи, че те трябва да ползват всички останали права и услуги, които имат българските граждани и подчерта, че това трябва да е част от демографската политика на България.
Според държавния глава, България има основание да е място за преговори между президентите на Русия и Украйна, но това трябва да стане в координация с ЕС. Той повтори тезата си, че Русия може и да спечели войната, но няма да спечели мира, защото мир не се печели с агресия.
Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..
Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
Разширяването на свързаността между България и Турция е инвестиция в развитието на целия регион. Това заяви президентът Румен Радев на среща с министъра..