91 заявления от украинци, желаещи децата им да се обучават у нас, са подадени до момента, съобщиха от образователното министерство. Според справка на регионалните управления училищата в цялата страна разполагат с 65 хил. свободни места, а детските градини – с 14 хиляди. Навсякъде има достатъчно учители, които да поемат допълнителни часове по български език за украинските деца. Най-много желаещи да учат в страната ни има в София, Бургас и Варна, докато в 16 области няма нито едно подадено заявление. Децата и младежите от Украйна са на възраст от 3 до 17 години.
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол. Работилницата е отворена в рамките на превърналата се в традиция лятна школа. От калени паници и..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп причини да изберем Западните Родопи, и по-специално района на град Ардино за своя лятна..
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп..
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол...