На турско-българската граница Хамзабейли/Лесово се е образувал дълъг конвой от товарни автомобили. По информация на БТА, опашката се е проточила около 23 километра по пътя към граничния пункт с България.
Турски шофьори, чакащи на пункта, че се налага да престояват на граничния пункт по няколко денонощия. Големи проблеми създават и бежанците, които през нощта режели въжетата и брезентите на ремаркетата, и се промъквали в колите. Това наложило шофьорите да дежурят през нощта край колите, за да предотвратят опитите на мигрантите да се промъкват в автомобилите.
Шофьорите призовават властите, от турска и от българска страна, да се заемат с разрешаването на натрупаните през годините проблеми.
Президентът Румен Радев свика днес заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, посветено на рисковете и заплахите пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото..
Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..