Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 168. Според данните на Единния информационен портал 4 % от направените 4105тестове са положителни. Хоспитализираните са 412, от които 38 в интензивни отделения. Новопостъпилите в болнични заведения са 45, а 11души са починали. Излекуваните за последните 24 часа са 1181 от общо 78 097 активни случаи. Имунизираните през последното денонощие са 610. Хората със завършен ваксинационен цикъл у нас са вече 2 059 177 души, а с три дози са 757 504.
Държавните институции са поели категоричен ангажимент за улесняване на достъпа до пазара на труда, а и в България като цяло, на лица с български произход, които обаче все още нямат българско гражданство. Това увериха представителите на администрацията..
В "България днес" на 12 юни слушайте : 01:10 - Актуална информация от страната и българските общности зад граница 11:20 - Прогноза за времето 17:40 - Отправяме се към Хамбург за третото издание на Фестивала на българската..
В петък минималните температури ще са от 14 до 18°. В София ще е 15°. През деня ще е предимно слънчево. Утре ще бъде предимно слънчево. По-значителни увеличения на облачността след обяд ще има над Източна България и там на места ще превали и..
Държавните институции са поели категоричен ангажимент за улесняване на достъпа до пазара на труда, а и в България като цяло, на лица с български..
В брой 55 на предаването слушайте : Децата от българското неделно училище "Абагар" в Италия – герои на документалния филм "Духът на..
На 16 юни към Централна Азия тръгва подготвяна от десетилетие българска научна експедиция, пише в 24chasa.bg проф. Николай Овчаров. Две седмици ще се..