Близо 10 хил. украински военни са загинали от началото на руската инвазия, докато руските загуби са в пъти по-големи, съобщи Алексей Арестович, съветник на украинския президент.
Продължават уличните боеве в Северодонецк. Проруските сепаратисти съобщиха, че са обкръжили украинска група в завода "Азот". Пътят на запад през Бахмут обаче е под украински контрол и опасност за другите защитници на града не съществува, увери в "Телеграм" управителят на Луганска област Сергий Гайдай.
Складове със зърно в украинското черноморско пристанище Николаев са били разрушени при руски ракетен обстрел, съобщи кметът на града Александър Сенкевич пред Би Би Си.
В азовското пристанище Мариупол са възникнали огнища на дизентерия и холера, твърдят украинските власти. След 80-дневни сражения, довели до смъртта на много цивилни, градът се намира под контрола на Русия и сепаратистите.
“Русия иска да разбие всеки един град в Донбас и това не е преувеличение”, заяви във видеообръщение президентът Володимир Зеленски. А в разговор със студенти и преподаватели от британски университети каза, че в сферата на сигурността се е появил нов троен политически съюз между Киев, Лондон и Варшава.
Според украинското Министерство на отбраната крайната целта на руските атаки остава унищожаването на украинската държавност и установяването на марионетно правителство в Киев.
"Траки, вино и култура" – е темата на семинар в археологическия комплекс "Долината на тракийските царе" близо до Казанлък, който събира на 22 февруари учени и изследовател от цяла България. Това е девето издание на научния форум, а..
В събота , 22 февруари, ще остане студено. Ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, средна и висока. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла. Ще духа слаб източен, в Източна България до умерен северен вятър...
За трета поредна година расте броят на младите лекари, които искат да останат в България след завършването си. Това показват резултатите от анкета сред 224 български абсолвенти от Випуск 2024 на Медицинския факултет към Медицински университет-София. 74,3%..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много..
По повод третата годишнина от войната в Украйна, българско-украински сдружения и неправителствени организации организират вечерта на 24 февруари..