Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ако ветото на България бъде заобиколено, това значи да се заобиколи националната й позиция

Снимка: БГНЕС

За членството на Северна Македония в ЕС България е поставила условия, свързани най-вече с правата на хората - със защита на правата на българите в Македония. До този момент РСМ не е отговорила на това условие на България. Това каза вицепрезидентът Илияна Йотова по време на посещението си в румънската община Винга. Вицепрезидентът напомни, че България и Румъния са изминали дълъг път, за да изпълнят всички условия, изискани за тяхното членство от евроинституциите. "Същите критерии поставяме на всяка нова държава, запътила се към европейско членство и тук никакви отстъпки не може да има“, каза Йотова. Ако ветото на страната ни бъде заобиколено, това означава да се заобиколи българският парламент и националната позицията, споделяна от повечето български граждани, посочи тя.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 4 юни 2025 г.

В "България днес" на 04 Юни слушайте: 01:55 - Актуална информация от България и света 12:42 - Прогноза за времето у нас и по..

публикувано на 04.06.25 в 19:00

Горещо време с превалявания в четвъртък

В четвъртък , 5 юни, преди обед ще бъде предимно слънчево, а след това ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места главно в Западна България и около Централния Балкан ще има краткотрайни валежи. В Северозападна България явленията..

публикувано на 04.06.25 в 18:25

Протест за запазване на българския лев блокира движението около парламента

Привърженици на парламентарно представената партия “Възраждане” се събраха пред сградата на Народното събрание, обявявайки се за запазване на българския лев и за провеждане на референдум за еврото, съобщава БТА. С викове “Убийци” и “Оставка” те..

публикувано на 04.06.25 в 10:30