Украйна и Молдова получават статут на кандидат член на ЕС, реши Европейският съвет по общи въпроси на ниво посланици. Това е записано в проекторешението, което ще одобрят на 23 юни лидерите на ЕС, съобщи украинската агенция UNIAN.
Русия провежда имитация на ракетни удари срещу Естония, съобщи министерството на отбраната в Талин. Според Bloomberg това е станало на 18 юни, когато за 2 минути руски хеликоптер Ми-8 е навлязъл на естонска територия без разрешение с изключен транспондер за разпознаване. Естония заяви, че заплашителната провокация срещу член на НАТО се прави съзнателно от Москва преди срещата на алианса в Мадрид и след като Литва наложи санкциите на ЕС над руския анклав Калининград.
Говорителят на Държавния департамент Нед Прайс заяви, че САЩ стоят твърдо зад съюзниците от НАТО, предаде AFP. Ангажиментът ни към член 5-и от Североатлантическия пакт и принципа, че атака срещу един от нас е атака срещу всички ни, е "железен", увери Прайс. Малко преди това секретарят на руския Съвет за сигурност Николай Патрушев заплаши Литва, че ще пострада, след решението на Вилнюс да ограничи транзита на стоки за Калининград.
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски" – София, съобщи прессекретариатът на държавния глава. По Конституция президентът има правомощията..
Летище София работи нормално при зимни условия, съобщи БТА. Пистата за излитане и кацане, рульожките за маневриране и перонът са почистени. Самолетите се третират против обледеняване. Желателно е пътниците е да идват на съответния терминал на..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното..