Премиерът в оставка Кирил Петков ще участва в двудневното редовно заседание на Европейския съвет, което започва днес в Брюксел, съобщиха от правителствената пресслужба.
Сред темите в дневния ред на лидерите ще бъдат напредъкът в процеса на европейската интеграция и молбите за еврочленство на Украйна, Молдова и Грузия, ситуацията в Украйна и предизвикателствата, произтичащи от руската агресия, инвестициите по линия на Икономическия и инвестиционен план за Западните Балкани.
Преди заседанието на Европейския съвет Кирил Петков ще участва в среща на върха ЕС-Западни Балкани.
В "България днес" на 09 Май слушайте: 02:21 - Актуална информация от България и света 09:36 - Прогноза за времето у нас и по света 15:15 – Деня на..
В събота минималните температури ще са от 8 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще е облачно с временни разкъсвания на облачността над западните райони. В южните и източните части от страната ще вали дъжд, по-значителни ше са количествата в..
Летният Никулден събра стотици бургазлии на площад "Тройката", където кулинари предлагаха ароматна рибена чорба, миди по островитянски, паеля и пица с октопод, съобщава БНР Бургас. Празникът в чест на небесния покровител Св. Николай Чудотворец..
Ден на Европа или Ден на победата? 8-ми или 9-ти май? Не че постоянно не се сблъскваме с обществено разделящи ни теми, а настоящата дата 9 май –..
Международният конкурс за комуникация на науката FameLab има за цел да открие, обучи и даде платформа на най-изявените нови учени в света. Конкурсът е..
В брой 50 на предаването ви предлагаме: Разговор за новия документален филм „По следите на българите американци преди и сега", обединил творци от..