Хуманитарният център на организацията “Мати Украйна” продължава да събира помощи за украинските бежанци.
“Необходими са хранителни продукти – фабрично произведени и пакетирани. За съжаление, не приемаме домашни консерви по разбираеми причини. Имаме нужда също от перилни препарати”, каза Олена Коцева от Сдружението на украинските организации.
Хората могат да правят дарения на столичната улица "Царибродска", 136-142 от 11,00 до 18,00 ч. в делнични дни и в събота от 9,00 до 14,00 ч.
За безопасността на пътя не е достатъчна само промяна на закона, мерките трябва да бъдат много повече, каза пред журналисти председателят на Народното събрание Наталия Киселова, която присъства на тържеството за Цветница в Ловеч. " Административни..
Отношенията между България и Турция, които са приятелски, партньорски и които с десетилетия изграждаме устойчиво, са гаранция за опазването на националните, но и на външните европейски граници по начин, който е пример за Европа. Това заяви..
Един от най-големите товарни кораби в света за първи път акостира в „Пристанище Варна“ и достави 58 000 т. рапица, предаде БГНЕС. Товарът е от Канадаи и ще се рафинира в страната. Доставката се прави заради липсата на суровина и ограниченията за..
През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му –..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на..
В "България днес" на 15 април слушайте: 0 1 : 47 - Актуална информация от България и света 13 : 07 - Прогноза за времето у нас и..