Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето на 07.07.2022 г. - Четвъртък

Вълната на лятно захлаждане продължава

Снимка: БГНЕС

В четвъртък максималните температури ще са от 25 до 30°. Краткотрайни валежи, гръмотевични бури и градушки ще има в Източна България. На запад ще е слънчево с временни заоблачавания.

По Черноморието няма да е за плаж. Ще е облачно с превалявания и гръмотевици. Максималните температури ще са от 26 до 29°. Морската вода е 24-27°. Вълнението на морето ще е до 3 бала. 

Над планините в западната половина от страната вероятността за валежи е много малка. Над масивите от Източна България ще е облачно с дъждове и гръмотевици. Максималната температура на височина 1200 м ще е 19°, на 2000 м до 11°.

В петък над страната ще премине ново атмосферно смущение. Над западните райони ще вали и има опасност от градушки.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 52

В брой 52 на "Часът на Радио България" отправяме взор към празнуването на 24 май от българите по света и в него можете да чуете : Българските неделни училища в Кипър излизат на общо шествие по крайбрежната улица на Лимасол – интервю с..

публикувано на 22.05.25 в 12:00

Български институции стават част от културен маршрут за Св. св. Кирил и Методий

Софийският университет "Св. Климент Охридски", Националната гимназия за древни езици и култури "Константин-Кирил Философ", Българският културен институт в Братислава и Фондация "Глаголитика" ще бъдат приети днес за пълноправни членове..

публикувано на 22.05.25 в 07:00

Ярослав Вешин - един колоритен чех в България

На 22 май в Националния военноисторически музей (София, ул. "Черковна", 92) от 16,00 часа се открива изложба, наречена "Един колоритен чех в България". Тя е посветена на 165 години от рождението и 110 години от смъртта на Ярослав Вешин – първия..

публикувано на 22.05.25 в 06:00