Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Почетоха паметта на загиналите при атентата на летище Бургас

Снимка: БНР

Десет години от терористичния акт на летище Бургас бяха отбелязани с възпоменателна церемония, венци и запалени свещи. На днешния ден през 2012 г. терорист взриви бомба в багажното отделение на автобус с израелски туристи. Загинаха петима израелци и българският шофьор на автобуса.

Сред присъстващите на възпоменанието бяха близки на загиналите, тогавашният вътрешен министър Цветан Цветанов, посланикът на САЩ у нас Херо Мустафа и др., съобщи БНР Бургас. За терористичния атентат задочно подсъдими са двама ливански граждани Мелиад Фарах и Хасан ел Хадж Хасан.

"Това събитие показа, че тероризмът няма да победи", коментира пред журналисти посланикът на Израел Йорам Елрон. Той посочи, че броят на израелските туристи у нас се е увеличил, с което хората показват, че не ги е страх.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Започва 42-то издание на маратона на София

Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..

публикувано на 11.10.25 в 07:10

Времето в почивните дни – от облаци и валежи до слънчево

В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи над Северна България през деня северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен до силен. Преди..

публикувано на 10.10.25 в 18:15

Три нови електрически локомотива влизат в експлоатация

Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..

публикувано на 10.10.25 в 15:35