Няколко десетки македонци са протестирали вечерта на 28 юли пред българското посолство в Скопие. Те са издигнали транспаранти с призиви - „Не в ЕС“, „1941=Берлин, 2022=Брюксел“, „Не на българските договори/изнудвания“. При засилено полицейско присъствие, със скандирания „Български фашисти“ и „Македония“, част от тях изрисували с жълта боя на асфалта пред посолството звездата от Вергина. „Тук сме хора, които са срещу влизане на Македония в ЕС, Европа не ни трябва в никакъв вариант“, заявили част от тях, посрещайки с одобрителни възгласи думите на единствения оратор, че „България е най-нацистката държава в ЕС, а историята на един народ не е политически въпрос“. Проявата е завършила с призиви следващият четвъртък отново да се съберат на протест на същото място.
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч! Въпреки трудното време, през 2021-2022 г. успяхме да възстановим аудио предаванията "България..
На 16 февруари 2025 г. се навършват 127 години от излизането на първия бюлетин на Българската телеграфна агенция, подписан от нейния първи директор Оскар Искандер. Агенцията е създадена още през 1898 г. с указ на княз Фердинанд I, по модела на..
През следващото денонощие ще бъде облачно. В Североизточна България ще завали сняг, който през деня ще обхване много райони от Северна България. В Южна България валежите ще са от дъжд. Интензивни и значителни по количество ще са снеговалежите в..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..