Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гласуването в Босилеград е преминало спокойно, но с много невалидни бюлетини

Снимка: архив

230 българи са гласували в секцията в Босилеград, Сърбия, съобщават от екипа на Културно-информационния център там след края на изборния ден. Най-много гласове – 71, получава ГЕРБ-СДС. "Продължаваме промяната" получава 37 бюлетини, "Демократична България" – 17, "Възраждане" – 17, ВМРО – 11, "Български възход" – 5, останалите партии набират незначителен брой гласове.

Изненадва големият брой невалидни хартиени бюлетини – 42. Изборният ден  е протекъл спокойно и без инциденти. Избирателната активност се отчита като ниска. Нито една партия от участвалите в изборите не дойде в Босилеград по време на предизборната кампания, коментират от Културния център.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Популацията на белия щъркел се е увеличила с една трета

Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..

публикувано на 09.10.25 в 19:55
Изгрев във Варна

В петък – променлива облачност и есенни температури

В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°.  През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..

публикувано на 09.10.25 в 18:35
Паметникът на благодарността в центъра на Бургас

Външно министерство осъди посегателства срещу синагога и еврейски паметник у нас

Външно министерство остро осъди вандалските прояви срещу синагогата във Варна и срещу Паметника на благодарността в Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Това посочват от..

публикувано на 09.10.25 в 12:12