Финишираха победителите в Софийския маратон

Снимка: marathonsofia.com

Мароканецът Мохамед Чабут и кениката Чебой Джепкогей спечелиха Софийския маратон - 2022 при жените и мъжете. Престижната надпревара се проведе при огромен интерес с участието на над 4000 състезатели в четирите дистанции. На старта застанаха и над 900 чужденци от 46 държави.

Хубавото време помогна за много силен резултат при мъжете. Чабут триумфира с личен рекорд и третото време в историята на Софийския маратон от 2:13:38 ч. При жените Джепкогей и етиопката Айеле Ендигу бягаха рамо до рамо по цялото трасе. Победителката финишира с 5 секунди преднина и време от 2:45:52 ч.

В полумаратона Маринела Нинева успя да донесе победа за България при жените с резултат от 1:17:48 ч.