Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Продължава кризата с избора на парламентарен председател

| обновено на 20.10.22 в 18:02
Снимка: БГНЕС

Втори ден народните представители не могат да се споразумеят кой да оглави новия парламент. Спечелилата изборите коалиция ГЕРБ-СДС и бившите управляващи от “Продължаваме промяната” оттеглиха своите кандидатури, но до споразумение така и не се стигна, след като на поканата за лидерска среща от страна на ПП не се яви никой.

На поканата за лидерска среща от страна на ПП не се яви никой.

Междувременно вицепрезидентът Илияна Йотова излезе с позиция, че е най-важно денят да завърши с избор на председател на Народното събрание. “По този начин ще деблокираме държавата и ще може да заработим нормално като институции”, коментира тя. Според вицепрезидента с действията си в парламента политическите формации са изпарили думите си по време на предизборната кампания.

В крайна сметка депутатите така и не успяха да изберат председател на Народното събрание. В поредното гласуване се състезаваха три кандидатури – на Йордан Цонев от ДПС, на Кристиан Вигенин от “БСП за България” и на Цвета Рангелова от “Възраждане”, но нито една от тях не успя да събере необходимия брой гласове. Преди вота почетният председател на Народното събрание Вежди Рашидов оттегли номинацията си. Утре депутатите ще направят нов опит да изберат парламентарен председател.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка:  Facebook/ Дефиле на младото вино

"Дефиле на младото вино" в Стария Пловдив омайва с аромати и духа на традицията

Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд обещава  незабравимо кулинарно и културно пътешествие сред автентичната атмосфера на Стария град..

публикувано на 22.11.25 в 09:05

Дни на турската култура в Балчик

Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..

публикувано на 22.11.25 в 06:00

Ще е топло и ветровито с възможни валежи на югоизток

В събота  минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна България. През деня ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, следобед и над..

публикувано на 21.11.25 в 18:30