Втори ден народните представители не могат да се споразумеят кой да оглави новия парламент. Спечелилата изборите коалиция ГЕРБ-СДС и бившите управляващи от “Продължаваме промяната” оттеглиха своите кандидатури, но до споразумение така и не се стигна, след като на поканата за лидерска среща от страна на ПП не се яви никой.
Междувременно вицепрезидентът Илияна Йотова излезе с позиция, че е най-важно денят да завърши с избор на председател на Народното събрание. “По този начин ще деблокираме държавата и ще може да заработим нормално като институции”, коментира тя. Според вицепрезидента с действията си в парламента политическите формации са изпарили думите си по време на предизборната кампания.
В крайна сметка депутатите така и не успяха да изберат председател на Народното събрание. В поредното гласуване се състезаваха три кандидатури – на Йордан Цонев от ДПС, на Кристиан Вигенин от “БСП за България” и на Цвета Рангелова от “Възраждане”, но нито една от тях не успя да събере необходимия брой гласове. Преди вота почетният председател на Народното събрание Вежди Рашидов оттегли номинацията си. Утре депутатите ще направят нов опит да изберат парламентарен председател.
Шофьорите, които ще пътуват днес и в следващите дни, да подготвят автомобилите си за зимни условия, призоваха от Агенция "Пътна инфраструктура". Метеорологичната прогноза вещае влошаване на времето, валежи от дъжд и сняг и силен вятър. В..
Министерството на външните работи съветва българските граждани стриктно да спазват въведените забрани за движение в няколко американски щати заради обилни валежи, да следват указанията на местните власти, внимателно да планират и по възможност да..
Тринайсет хил. сигнала за лоши пътища са подадени през м.г. от МВР, а през първите два месеца на новата година – над 2 хиляди, съобщи пред Нова тв гл. комисар Мария Ботева. Само между 3 и 5 април са проверени над 22 хил. леки автомобила, както и..
Възможно ли е още от 2026 г. предметът "Добродетели и религии" да влезе в учебните програми и вече да бъде задължителен – това е дебат, около който се..
Възможностите за висококачествено висше образование на френски език в България ще бъдат представени по време на образователно изложение в Скопие...
8 април е денят в който ромите по света честват своята идентичност. "Международният ден на ромите е време, в което да покажем, че ние сме част от..