Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Илияна Йотова се срещна със студенти от Лектората по български език в Загреб

Снимка: Пресцентър на президентството

Вицепрезидентът Илияна Йотова поднесе венец на паметника на Иван Вазов в Загреб. Тя участва в церемония по представяне на 30-те рози, подарени от Посолството на България на град Загреб по повод 30 години дипломатически отношения. На събитието присъства и ръководството на българското неделно училище в Загреб, чийто патрон е Иван Вазов.

“В навечерието на този голям български празник, 1 ноември (Деня на народните будители - б.ред.), няма нищо по хубаво той да бъде отбелязан покрай един такъв паметник”, каза кметът на Загреб Томислав Томашевич, който също положи венец пред паметника на Вазов, предаде БТА.

Малко по-късно вицепрезидентът Илияна Йотова посети и Загребския университет, където се срещна със студенти от Лектората по български език. От ръководството на Загребския университет поискаха повече преподаватели по български език. Вицепрезидентът Йотова подари на Загребския университет книги от български автори.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Мразовито време в средата на седмицата

В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..

публикувано на 18.02.25 в 18:10

Президентът: Употребата на наркотици от младите застрашава нацията ни

Президентът Румен Радев свика днес заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, посветено на рисковете и заплахите пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото..

публикувано на 18.02.25 в 17:45

Пътищата са проходими при зимна обстановка

Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..

публикувано на 18.02.25 в 08:30