Понеделник започна с нова масирана руска ракетна атака срещу украинските градове. Поне десет удари са нанесени срещу столицата Киев. Взривове са чути в Харков, Кривой рог, Запорожието, Черкаска и Виницка области, предава УНИАН. Нападенията срещу цивилни цели са поредното отмъщение на Кремъл за успешната украинска акция с морски и въздушни дронове срещу руската военноморска база в Севастопол.
„Какво чу света? Че уж от зърновоз, някои е пуснал дронове. Отначало говореха за „бойни птици“, след това за „бойни комари“, сега за „бойно зърно“, „пшеница убиец“, от които потъват руските адмирали. Какво да кажем? Наистина болни хора. Но тези болни хора поставят света на ръба на жестока продоволствена криза“. Това коментира украинският президент Володимир Зеленски, по повод оттеглянето на Русия от сделката за износ през Черно море на украинско зърно под контрола на ООН. Москва твърди, че атаката в събота е започнала от кораб за пренос на зърно.
Междувременно Украйна, Турция и ООН са се договорили за план за придвижването на 16 кораба по морския хуманитарен коридор в Черно море на 31 октомври като част от „Черноморската инициатива за зърното“. 6 кораба с над 186 000 тона зърно за Холандия , Великобритания, Алжир, Джибути, Египет и Турция, са потеглили в понеделник сутринта от 3 украински пристанища, предаде REUTERS. Повече от 200 товарни кораба са практически блокирани заради отказа на Русия да изпълнява споразумението за износ на зърно от украинските пристанища, съобщиха от Киев.
Всяка година на 18 май отбелязваме Международния ден на музеите. Началото е поставено през 1977 г. от ICOM (International Council of Museums) – Международен съвет на музеите. Идея първо била да се покаже, че "музеите са важно средство за културен..
Участието на България на международното изложение в Осака ще покаже съвременния образ на страната като регионален иновационен център. Това посочи президентът Румен Радев, който говори на официалната церемония, с която на 18 май беше отбелязан Денят на..
Пътуващата изложба "90 години БНР – радиото на поколения българи" може да бъде разгледана вече и в Бургас. Поводът е и рожденият ден на БНР-Бургас – в края на май се навършват 13 години от създаването на регионалната медия. Изложбата, подредена..
Националистите от "Възраждане" организират днес от 18:30 ч. в НДК в София събитие, обявено като дискусия за спасяването на лева, в която ще се включи и..
Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради отказа на Народното събрание да бъде организиран референдум с въпрос: "Съгласни ли сте..
Национален протест срещу въвеждането на еврото и с искане за оставка на правителството ще се проведе на 31 май, стана ясно на публична дискусия на тема..