Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът се среща с "Движението за права и свободи"

Снимка: БГНЕС

Днес, 2 ноември, президентът Румен Радев ще проведе консултации за съставяне на правителство с представителите на третата по численост парламентарна сила - Движението за права и свободи.

Консултациите на президента с представителите на парламентарните групи в новоизбрания 48-и парламент се извършват в съответствие с Конституцията. Радев вече се срещна с ГЕРБ-СДС и "Продължаваме промяната". 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 15 октомври 2025 г.

03:31 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – Гост в студиото: българо-френското трио "Оренда" На 15 октомври Стефка Митева, Сандрин Конри и Джулия Орсе ще изнесат първия си концерт с преобладаващ български репертоар в Първо..

публикувано на 15.10.25 в 19:00

Жури и публика избраха Анита Екенова от Лион за "Българка на годината" - 2024

Сред плеядата достойни българки, съхраняващи и разпространяващи българския език, култура и традиции по света, днес беше отличена Анита Екенова от Лион. Създателката на пътуващия фолклорен събор "На мегдана на другата България" беше удостоена с..

публикувано на 15.10.25 в 18:55

Значителна облачност с валежи на изток и над планинските масиви

В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна облачност. Слаб дъжд ще превалява на места в югоизточните и планинските части от страната. Сутринта..

публикувано на 15.10.25 в 18:30