В петък минималните температури ще са от 5 до 10°, в София - около 7°. До обяд на места в Горнотракийската низина и Източна България ще има мъгли. През деня ще е слънчево, но от северозапад ще се заоблачава. Температурите ще достигнат от 19 до 24°, в столицата - 22°
В планините ще е слънчево с нарастваща висока облачност от северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще е 17°, на 2000 м до 9°
По Черноморието до обяд на места ще е мъгливо, след това ще е слънчево. Вятърът ще се усилва. Максималните температури ще са 18-20°. Морската вода е 16-18°. Вълнението на морето ще е 2 бала.
В събота ще остане без валежи, но срещу неделя от югозапад ще завали.
Започна работа съвместният контингент на служители от България, Австрия, Румъния и Унгария, който ще подсили охраната на границата на България с Турция, която вече е външна за Шенген. Специално за събитието у нас пристигнаха министрите на..
Освободен е корабът, който беше задържан за инцидента с повредения кабел в Балтийско море . Разследването не е показало да има данни за саботаж. Това съобщиха от шведската прокуратура. "Вежен" продължава плаването си към Южна Америка..
Подкрепа за дейността на Института по социални дейности и практики в София е каузата, която ще обедини организатори и гости на превърналия се в традиция за българската столица "Виенски бал". Тазгодишното издание, предвидено за 8 февруари, е..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад..