Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В петък и събота остава топло и без валежи

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В петък минималните температури ще са от 5 до 10°, в София - около 7°. До обяд на места в Горнотракийската низина и Източна България ще има мъгли. През деня ще е слънчево, но от северозапад ще се заоблачава. Температурите ще достигнат от 19 до 24°, в столицата - 22° 

В планините ще е слънчево с нарастваща висока облачност от северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще е 17°, на 2000 м до 9° 

По Черноморието до обяд на места ще е мъгливо, след това ще е слънчево. Вятърът ще се усилва. Максималните температури ще са 18-20°. Морската вода е 16-18°. Вълнението на морето ще е 2 бала. 

В събота ще остане без валежи, но срещу неделя от югозапад ще завали. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

През 2024 г. най-много са новите българи от Украйна и Турция

16 268 са новите българи през 2024 г., става ясно от отчета на комисията към вицепрезидента Илияна Йотова за миналата година. Така за първи път от 4 г. броят на получилите българско гражданство надхвърля 16 000 – броят им достига този от пандемичната..

публикувано на 03.02.25 в 11:16
Министърът на външните работи Георг Георгиев

Няма покана от Скопие за общо честване на Гоце Делчев

Няма да има съвместно честване със Северна Македония на 153-тата годишнина от рождението на Гоце Делчев на 4 февруари. България не е получила покана да почетем заедно този ден, съобщи външният министър.  Георг Георгиев определи отношенията между..

публикувано на 03.02.25 в 09:27
Росен Желязков

Премиерът Росен Желязков участва в среща на лидерите от ЕС за европейската отбрана

Днес в Брюксел премиерът Росен Желязков ще участва в неформална среща на лидерите на ЕС, фокусирана върху укрепването на европейската отбрана. Дискусиите ще обхванат повишаването на отбранителните способности на Съюза, противодействието на хибридни и..

публикувано на 03.02.25 в 06:45