Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българка е сред най-търсените търговци на диаманти в света

Снимка: pexels.com

Българка, която никога не е изпитвала лукс в живота си, днес е сред световните ловци на диаманти, съобщава британският вестник "Експрес". 46-годишната Юлия Кастели е израснала в близкото до столицата градче Радомир, в семейство на българин и рускиня. Днес тя живее в Лондон, но често ѝ се налага да пътува по света, в търсене на уникални бижута за своите богати клиенти. Най-голямата ѝ сделка е с диамант за 20 млн. паунда.

В интервю за в. "24 часа" Юлия разказа, че това е станало през 2008 г. за частен клиент, но подробности не може да разкрие, тъй като конфиденциалността е много важен елемент в работата с диаманти. Българката започва да изучава тънкостите на бижутерийното предприемачество в Ню Йорк, където първоначално заминава, за да работи в магазин за скъпоценности. Когато напуска родината, била на 25 г., току-що завършила икономика в УНСС, но вече получила сериозна икономическа закалка. "След разпадането на социалистическия строй, родителите ми опитваха различни неща, в които аз и брат ми помагахме. Имахме кафене и магазин за осветителни тела. В един момент внасяхме коли от Западна Европа и аз трябваше наравно с баща ми и брат ми да участвам в докарването им до България", разказва Юлия.

Тъй като диаманти не се продават всеки ден, Юлия се насочва към организиране на екзотични пътешествия за своите богати клиенти. Пътуванията са друга нейна страст, в която през годините българката е вложила предприемаческия си дух и също е натрупала много опит. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Тополовград поставят паметна плоча на Капитан Петко Войвода

По повод 125 години от смъртта на Капитан Петко войвода на 7 февруари в Тополовград откриват паметна плоча с лика му, съобщи БТА. Тя е дарена на общината от Наско Гелимачев и е монтирана на постамент в централната градска част.

публикувано на 06.02.25 в 17:20
 Цариброд

"Шопската нация" като българска етнографска група и сръбска "диагноза"

В средата на януари т.г. осем български културно-просветни сдружения от Босилеград, Цариброд, Звонци, Враня, Пирот и Ниш изпратиха открито писмо до президента на Сърбия Александър Вучич, омбудсмана Зоран Пашалич, Делегацията на Съвета на Европа,..

публикувано на 06.02.25 в 14:45

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 37

В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад граница – разговор на Гергана Манчева с доц. д-р Анна Иванова, заместник-ректор на Великотърновския..

публикувано на 06.02.25 в 12:00