Българка, която никога не е изпитвала лукс в живота си, днес е сред световните ловци на диаманти, съобщава британският вестник "Експрес". 46-годишната Юлия Кастели е израснала в близкото до столицата градче Радомир, в семейство на българин и рускиня. Днес тя живее в Лондон, но често ѝ се налага да пътува по света, в търсене на уникални бижута за своите богати клиенти. Най-голямата ѝ сделка е с диамант за 20 млн. паунда.
В интервю за в. "24 часа" Юлия разказа, че това е станало през 2008 г. за частен клиент, но подробности не може да разкрие, тъй като конфиденциалността е много важен елемент в работата с диаманти. Българката започва да изучава тънкостите на бижутерийното предприемачество в Ню Йорк, където първоначално заминава, за да работи в магазин за скъпоценности. Когато напуска родината, била на 25 г., току-що завършила икономика в УНСС, но вече получила сериозна икономическа закалка. "След разпадането на социалистическия строй, родителите ми опитваха различни неща, в които аз и брат ми помагахме. Имахме кафене и магазин за осветителни тела. В един момент внасяхме коли от Западна Европа и аз трябваше наравно с баща ми и брат ми да участвам в докарването им до България", разказва Юлия.
Тъй като диаманти не се продават всеки ден, Юлия се насочва към организиране на екзотични пътешествия за своите богати клиенти. Пътуванията са друга нейна страст, в която през годините българката е вложила предприемаческия си дух и също е натрупала много опит.
В брой 69 на предаването слушайте: Как българското градинарство беше вписано в унгарския регистър на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО и какви са днешните българи в Унгария – интервю с Данчо Мусев, председател на Българското..
На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..
В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..
Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public..
В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините..
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще..