Близо пет часа бяха нужни на депутатите, за да решат страната ни да предостави военна и техническа помощ на Украйна. Предложението на ГЕРБ-СДС и “Демократична България” беше прието със 175 гласа “за”, 49 “против” и един въздържал се. БСП и “Възраждане” гласуваха срещу решението на мнозинството, а партията на бившия служебен премиер Стефан Янев “Български възход” изненадващо го подкрепи. Предстои служебното правителство да внесе до 30 дни проект на решение за изпращането на оръжие.
По време на дебатите Даниел Лорер от “Продължаваме промяната” изтъкна, че е цинизъм да поддържаш съветско въоръжение от миналия век и да твърдиш, че искаш боеспособна българска армия, която да осигурява нашата сигурност. Лидерът на БСП Корнелия Нинова пък припомни партийната позиция, че националният интерес изисква да не предоставяме оръжие, защото това ще ни направи страна в конфликта.
Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..
Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще..