Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Централноевропейска инициатива: Подкрепяме разширяването на ЕС

Николай Милков
Снимка: БГНЕС

Централноевропейската инициатива потвърди подкрепата на страните-участнички за разширяването на ЕС. Това стана на двудневна среща в София, преминала под домакинството на министъра на външните работи Николай Милков. Основен фокус на срещата е била войната на Русия в Украйна. Милков изтъкна желанието на държавите от инициативата да работят "обединени и в координация“ за преодоляване на последствията от войната и отражението им върху целия регион.

България предава ротационното председателство на Централноевропейската инициатива на Молдова от 1 януари догодина. Като кандидат-членка за присъединяване към ЕС по време на своето председателство Молдова ще насочи усилията си към европейската интеграция на региона, изтъкна държавният секретар на Молдова Владимир Кук.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БНБ публикува уточнения как ще се изписва общата валута еврото

Българската народна банка в рубриката си "Въпроси и отговори" за въвеждането на еврото публикува уточнение как ще се обозначава и изписва общата валута съгласно регламентите на ЕС. Според изискването името на валутата трябва да бъде еднакво на всички езици..

публикувано на 14.11.25 в 10:00

"Каритас" протяга ръка на бедните, страдащите и хората в нужда

На 16 ноември ще отбележим Деня на "Каритас" – благотворителната организация на Католическата църква, която чрез грижа и жестове на милосърдие посява надежда в сърцата на нуждаещите се. На този ден ще си припомним, че най-важното не е материалното..

публикувано на 14.11.25 в 09:25

Българска електрическа яхта е сред финалистите на международен конкурс

Българска разработка за електрически плавателен съд постигна международно признание, като се класира за финалния кръг на престижните награди The Gussies Electric Boat Awards 2025. Тези отличия са насочени към най-иновативните и устойчиви..

публикувано на 14.11.25 в 09:15