Корабът "Царевна", който бе блокиран от началото на военните действия между Русия и Украйна на пристанището в град Мариупол вече е в български води. По информация на българското външно министерство, пътуването по вода е отнело осем дни, по време на които е поддържан постоянен контакт между компанията – корабособственик и дирекция "Ситуационен център" в МВнР.
Плавателният съд пътува с 15-членен екипаж, под малтийски флаг, и днес акостира в пристанище Варна. Преди това, по време на принудителния престой в Мариупол, МВнР е поддържало редовна връзка с компанията – корабособственик, както и с компетентните власти, за да съдейства за извеждането на кораба по море.
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще..