Много от земеделските производители нямат възможност да отделят нужния ресурс, за да популяризират продуктите си, затова е необходимо държавата да подпомага участието им в международни изложения.
На работна среща с биопроизводители и преработватели, по повод първото участие на страната ни в специализираните форуми за биохрани и биокозметика – BIOFACH и VIVANESS в Германия заместник-министърът на земеделието Тодор Джиков изтъкна, че е необходима държавната подкрепа в маркетингово отношение. По думите му, това е правилният подход, който ще даде добра възможност на българските биопроизводители и преработватели да представят продукцията си.
В понеделник на много места ще продължи да вали сняг или дъжд и сняг, но от запад валежите ще започнат да отслабват и спират, а облачността да се разкъсва и намалява. До вечерта облачността ще намалее над по-голямата част от страната. Минималата..
Учениците от Националната гимназия за приложни изкуства в Трявна излизат в едноседмична ваканция след пожара, в който изгоря покрива на сградата. С помощта на пожарната, "Гражданска защита" и местни фирми ще бъдат разчистени обгорелите останки и..
Вече век лесовъдите в България организират Седмица на гората . Тържествен концерт "Век от вечността" на 7 април ще даде официално начало на инициативите, посветени на белите дробове на Земята. Навършват се 100 години от началото на инициативата..
Възможностите за висококачествено висше образование на френски език в България ще бъдат представени по време на образователно изложение в Скопие...
Възможно ли е още от 2026 г. предметът "Добродетели и религии" да влезе в учебните програми и вече да бъде задължителен – това е дебат, около който се..
8 април е денят в който ромите по света честват своята идентичност. "Международният ден на ромите е време, в което да покажем, че ние сме част от..