Много от земеделските производители нямат възможност да отделят нужния ресурс, за да популяризират продуктите си, затова е необходимо държавата да подпомага участието им в международни изложения.
На работна среща с биопроизводители и преработватели, по повод първото участие на страната ни в специализираните форуми за биохрани и биокозметика – BIOFACH и VIVANESS в Германия заместник-министърът на земеделието Тодор Джиков изтъкна, че е необходима държавната подкрепа в маркетингово отношение. По думите му, това е правилният подход, който ще даде добра възможност на българските биопроизводители и преработватели да представят продукцията си.
Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..
Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще..