Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Високотехнологичен завод ще произвежда автомобилни компоненти във Враца

Снимка: president.bg

Високотехнологичните и експортно ориентирани предприятия с висока добавена стойност имат значим принос за модернизацията на страната. Това каза президентът Румен Радев на церемония по откриването на нов завод за автомобилни компоненти във Враца на компанията "Теклас – България". Инвестицията в шестия завод на компанията у нас е в размер на 20 млн. лв., разкрити са 300 нови работни места с тенденция да се увеличават през следващите години. 

Радев отбеляза, че изграденият от компанията в Кърджали научно-изследователски център привлича най-добрите инженери в страната. Сред участниците в събитието беше и посланичката на Турция у нас Айлин Секизкьок.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Слънчева, но студена неделя

През нощта над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. Временни увеличения на облачността ще има главно над западните райони. Ще е студено с минимални температури между минус 14° и минус 9° , на места в североизточните райони до минус 16°, за..

публикувано на 22.02.25 в 17:50
Протест на

Правителството категорично осъди поругаването на сградата на ЕК

Чрез пост във "Фейсбук" от правителството категорично осъдиха поругаването на сградата на Европейската комисия в България. "Нападенията срещу институции, независимо дали национални или европейски, са недопустими и противоречат на принципите на правовата..

публикувано на 22.02.25 в 16:31

Божана Димитрова на 85: Радиото трябва да е еталон за чист български език

Известната радиожурналистка, позната сред широката аудитория като водеща на знаковото предаване на БНР "Разговор с вас" Божана Димитрова отбелязва днес 85-ата си годишнина.  В интервю за БТА тя сподели, че след толкова много години работа пред..

публикувано на 22.02.25 в 15:15