Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Температурите продължават да падат, на места ще вали сняг

Снимка: Бойка Тодорова

През следващото денонощие в България ще продължи да прониква студен въздух и температурите още ще се понижат. Облачността ще е значителна. През нощта от запад валежите ще започнат да спират. В сутрешните часове все още по Черноморието ще превалява. В понеделник преди обяд над по-голямата част от страната ще е без валежи. След обяд от запад-северозапад ще завали отново, отначало дъжд, но по високите западни полета дъждът ще премине в сняг и ще се образува тънка снежна покривка. През нощта срещу вторник снеговалежите ще обхванат и Централна Северна и Североизточна България. На юг ще вали дъжд. Минималните температури ще са между 1° и 6°, в София около 1°, максималните - между 7° и 12°.
В планините облачността ще е значителна, след обяд с валежи от дъжд, в масивите от Западна България – от сняг. Максималната температура на 1200 метра - около 5°, на 2000 метра - около минус 2°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изкуственият интелект позволява персонализиран подход в българските училища

Учениците от Поколение Z, които в момента са в училище (родени между 1995 и 2012 г.), масово използват в учебната си практика изкуствен интелект. По наблюдения на учителите, става въпрос за над 85% от учениците у нас, които пишат домашни и учат уроци..

публикувано на 17.11.25 в 13:05

Коледата е възможна още от ноември – София в светлини, базари и празничен уют

Тази година Коледа та  "пристигна" в София още през ноември с аромат на греяно вино, канела и празнична магия. Радио България ви препоръчва да посетите някои коледни кътчета в столичния град: За най-нетърпеливите да посрещнат..

публикувано на 17.11.25 в 09:50

Нов музей в Пловдив разказва историята на парите

Първият музей на инвестиционното злато посреща в Пловдив посетители, които искат да научат повече за историята на парите и тяхната връзка със златото – от раждането на златото, неговия космически произход и пътя му до Земята, до това как този..

публикувано на 16.11.25 в 10:35