7
Министърът на енергетиката Росен Христов лично предостави дарение от 18 генератора в украинския град Болград, където 70% от населението са етнически българи. По думите на местните електричество има само два часа на ден в града, а в близките села няма с дни. Генераторите ще бъдат ползвани и за местната болница. Дарителската акция беше организирана от Министерството на енергетиката и финансирана от дружествата към БЕХ в отговор на молбата на дружество "Св. св. Кирил и Методий", гр. Болград, с председател Иван Половнюк.

Министърът посети и гимназията, където учат 500 българчета. В момента обучението там се осъществява на смени – 250 деца присъствено, колкото е капацитетът на бомбоубежището, и още толкова дистанционно. На всеки две седмици групите деца се сменят.
Снимки: Министерство на енергетиката

Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото е в 11:00 ч. на 1 ноември на централния селски площад. Програмата обхваща конкурс за най-вкусна..
В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в страховито, но атрактивно градско селище, посветено на Хелоуин, като тази година празникът продължава до 2..
С редица събития в цяла България се отбелязва Денят на народните будители. В деня, в който отдаваме почит на българските книжовници, просветители, борци за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния..
В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски -..
Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в..
В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..