Министерският съвет одобри допълнителен трансфер в размер на 1 660 000 лева (830 000 евро) по бюджета на Българското национално радио за 2022 г., съобщи БТА. Целта е със средствата да бъде осигурено високо ниво на защита на информационната и комуникационната инфраструктура както и непрекъсваемостта на програмите в БНР.
Средствата се осигуряват за сметка на преструктуриране на разходите и/или трансферите по централния бюджет за 2022 година.
През последните месеци кибератаките срещу сайтове на държавни институции, организации и медии зачестиха, припомня БТА. Интернет сайтът на БНР, в средата на м.октомври бе недостъпен за няколко дни, а на 13 декември системата на БНР за управление на съдържанието и излъчването бе обект на хакерска атака.

Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..
Асоциацията на индустриалния капитал в България отправи апел за участие в протест на 26 ноември срещу бюджета за 2026 г., който предстои да бъде приет на второ четене. "Призоваваме не само нашите членове, но и всички предприемачи, стопански ръководители,..
В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жените на ООН 29:58 – България, като част от програмата..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..