Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Валидаторите в градския транспорт могат да източват пари от е-портфейли

Димитър Дилчев
Снимка: БГНЕС

Валидаторите на е-билети могат да източват суми от електронните порфейли, инсталирани в мобилни устройства на пътниците, предупреждава в. "Сега" по повод въведената от 1 януари от Столичната община мащабна реформа на превозните документи за градския транспорт, като се позовава на потърпевши. Оказва се, че виртуални трансакции са възможни за малки суми без да се иска потвърждение от собственика на мобилния портфейл (цената на билетчето в София е 1.60 лв.). От изданието отбелязват, че Центърът за градска е наясно с проблема, тъй като предупреждава в раздел "Често задавани въпроси": "Ако сте закупили дигитален превозен документ (MPass), който изисква валидация чрез разчитане на QR-код, а в същото време на мобилното ви устройство има електронен портфейл, трябва да се уверите, че същият е затворен (неактивен). В противен случай, валидаторът може да таксува виртуалната ви карта вместо QR-кода на дигиталния превозен документ".

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Столичната община ще помага на изявени деца в изкуствата, образованието и спорта

Фонд за подкрепа на изявени деца в областта на културата, изкуствата, науката, образованието и спорта на Столичната община ще финансира участието им в международни конкурси и ще отпуска стипендии за обучение у нас и в чужбина. Той ще започне работа..

публикувано на 29.12.24 в 09:43

Около 8100 абонати все още нямат ток

Пети ден в около 105 населени места с 8100 абонати в цялата страна все още няма ток заради падналия снеговалеж, съобщи в Габрово служебният министър на енергетиката Владимир Малинов. “ Искаме до неделя електрозахранването да бъде възстановено във..

публикувано на 29.12.24 в 09:05

Янку Берчану от Банат: Има нужда от инвестиции в българското културно присъствие в Румъния

България би могла да открие културен център в Румъния, например в Тимишоара, а неговото съществуване би създало интерес към българската култура и българите въобще. Това сподели пред Радио България Янку Берчану - румънец, който от 20 години преподава..

публикувано на 29.12.24 в 08:15