Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Главният прокурор обсъжда в Анкара борбата с тероризма и нелегалния трафик

Снимка: БГНЕС

Главният прокурор Иван Гешев е на посещение в Турция, за да обсъди с турските власти противодействието на нелегалната миграция и тероризма, съобщиха от прокуратурата. 

В Анкара главният прокурор ще се срещне с министъра на вътрешните работи Сюлейман Сойлу и министъра на правосъдието Бекир Боздаг.  При разговорите с представителите на турската прокуратура ще бъдат обсъдени наказателно-правни въпроси от взаимен интерес и борбата с тероризма, както и  общите усилия по противодействие на засиления миграционен натиск в региона и пресичане дейността на трансграничните канали за тази престъпност.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Оркестърът за народна музика на БНР с турне в страната

Оркестърът за народна музика на Българското национално радио под диригентството на маестро Димитър Христов подготвя пролетно турне през март. Специални гост-солисти на "Оркестъра от солисти" в концертите ще бъдат певците Петя Панева и Димитър..

публикувано на 26.02.25 в 06:00

Хладната утрин ще бъде заменена от топъл зимен ден

В сряда  минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, по-ниски в североизточните райони до минус 7°. В София ще е около минус 1°. През деня над Западна България ще бъде предимно облачно. Над Източна България ще е слънчево с временни..

публикувано на 25.02.25 в 18:30

Списание ЛИК разказва за 90-годишнината на БНР

Списанието на БТА ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио. То беше представено днес на специално събитие в Мраморното фоайе на радиото. На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през..

публикувано на 25.02.25 в 17:37