В сряда остава ветровито, със силен южен вятър. Облачността ще е значителна и над южните дялове в планините ще превали. Остава топло, особено на изток. Минималните температури ще са от 7 до 12°, максималните до 15-20°. В София минималната ще е 5°, максималната 15°.
По Черноморието температурите ще са от 13 до 18°. Морската вода е 8-9°. Вълнението на морето е до 4 бала.
Над планините ще е облачно с валежи от дъжд, над 1800 метра от сняг. Ще има бурен, по високите и открити части ураганен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще е 5°, на 2000 м 0°.
В четвъртък ще е топло, но от запад започват валежи.
Създаване на Дунавски университетски алианси предложи председателят на Съвета на ректорите проф. д-р Миглена Темелкова на форума "Дни на България в Кечкемет, Унгария“. Идеята е те да включват два и повече университета в държавите, през които тече..
Ще отпаднат роуминг тарифите с ЕС за Албания и Черна Гора През 2026 г. роуминг тарифите между Албания и ЕС ще отпаднат напълно, каза при посещението си в Тирана на 13 октомври председателката на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен...
Първите национални награди "Тийн тайм" ще бъдат връчени тази вечер в Първо студио на Българското национално радио. Кампанията е инициирана от едноименното предаване на програма "Христо Ботев" на БНР и се осъществява с подкрепата на Регионалния Център..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на..
Наблюдава се трайна тенденция за завръщане на българи от чужбина, стана ясно на форума “Европа е с мен”, организиран от Управляващия орган на Програма..
Българското национално радио за първи път е домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии (Public Broadcasters..