През нощта валежите временно ще спрат и над по-голямата част от страната облачността ще се разкъса, но от югозапад ще започне отново да се увеличава и вплътнява.
Утре, 21 януари, облачността над страната ще е значителна и на места в югозападната половина ще има валежи, предимно от дъжд. В повечето райони слаби, само в крайните южни райони ще са умерени до силни. В източната половина от страната вятърът отново ще се ориентира от юг-югоизток и ще се усили до 15 m/s.
Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, в София минус 1°-0°. Максималните температури ще бъдат в широки граници от 4-6°, в северозападните райони до 14-16°, на места в Източна България, в София - около9°.
Над планините ще е предимно облачно, по билата и мъгливо. На места ще превалява слаб сняг, под 1000 m - дъжд. Ще духа силен, по билата и временно бурен вятър от юг-югозапад. Максимална температура на височина 1200 метра около 3°, на 2000 метра - около минус 4°.
В "България днес" на 7 Април слушайте: 0.35 – Днес официално бе поставено началото на Седмицата на гората у нас, която продължава до 13 април 4.55 – Актуална информация от България и света 9.32 – Прогноза за времето у нас и по света..
През нощта над по-голямата част от страната ще бъде предимно ясно. В много райони вятърът ще стихне. Само в Дунавската равнина ще духа слаб и временно умерен западен вятър. Минималните температури ще бъдат минус 5° и 0°, по високите полета и..
Уникална творителница "Семенце Доброта" ще отвори врати на Цветница, а мястото ѝ е още по-специално – Градина "Вдъхновение" в Божурище. "Обичам да идвам тук . Вижте усмивките на всички тези хора…, когато сме заедно, всичко се получава!" – казва едно..
Вече век лесовъдите в България организират Седмица на гората . Тържествен концерт "Век от вечността" на 7 април ще даде официално начало на..
Уникална творителница "Семенце Доброта" ще отвори врати на Цветница, а мястото ѝ е още по-специално – Градина "Вдъхновение" в Божурище. "Обичам да..
Министерството на външните работи съветва българските граждани стриктно да спазват въведените забрани за движение в няколко американски щати заради..