Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Председателят на Народното събрание Вежди Рашидов беше приет от папа Франциск

Снимка: БГНЕС/НС

Председателят на Народното събрание Вежди Рашидов беше приет за лична среща от Негово Светейшество папа Франциск във Ватикана. Срещата се проведе в рамките на специалната проповед на папата по повод последния ден на Седмицата на християнското единство.

Вежди Рашидов поднесе на папа Франциск поздравите и уважението на българския народ. От своя страна папа Франциск благослови Вежди Рашидов и целия български народ и пожела да бъдем заедно в работата и молитвите си за мир и благоденствие, съобщиха от пресслужбата на Народното събрание.

Председателят на парламента поднесе като дар на Негово Светейшество папа Франциск копие на съд от Вълчитрънското златно съкровище.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БНБ публикува уточнения как ще се изписва общата валута еврото

Българската народна банка в рубриката си "Въпроси и отговори" за въвеждането на еврото публикува уточнение как ще се обозначава и изписва общата валута съгласно регламентите на ЕС. Според изискването името на валутата трябва да бъде еднакво на всички езици..

публикувано на 14.11.25 в 10:00

"Каритас" протяга ръка на бедните, страдащите и хората в нужда

На 16 ноември ще отбележим Деня на "Каритас" – благотворителната организация на Католическата църква, която чрез грижа и жестове на милосърдие посява надежда в сърцата на нуждаещите се. На този ден ще си припомним, че най-важното не е материалното..

публикувано на 14.11.25 в 09:25

Българска електрическа яхта е сред финалистите на международен конкурс

Българска разработка за електрически плавателен съд постигна международно признание, като се класира за финалния кръг на престижните награди The Gussies Electric Boat Awards 2025. Тези отличия са насочени към най-иновативните и устойчиви..

публикувано на 14.11.25 в 09:15