Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът Румен Радев ще представлява България на заседание в Брюксел

Снимка: ЕПА/БГНЕС - архив

На 9 и 10 февруари, на извънредното заседание на държавните и правителствените ръководители на страните членки на Европейския съюз в Брюксел, страната ни ще бъде представлявана от президента Румен Радев.

Сред акцентите на срещата ще бъдат войната в Украйна, икономическото състояние на ЕС с фокус върху представените от ЕК нови инициативи за насърчаване на конкурентоспособността на Съюза, както и миграцията и гарантирането на сигурността на външните граници на ЕС.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 4 юли 2025 г.

В "България днес" на 4 юли слушайте: 00:25 - Актуално в България днес 08:00 - В Деня на независимостта..

публикувано на 04.07.25 в 19:00

Подаден е жълт код за горещини във всички равнинни райони на страната

В събота минималните температури ще са от 15 до 23°. В София ще е 18°. През деня отново ще е слънчево и горещо. Най-прохладно ще е край морето. Ще духа слаб вятър предимно от изток. Максималните температури ще са между 34 до 39°. В..

публикувано на 04.07.25 в 18:30

Доходите за 2025 г. ще бъдат декларирани пред данъчните за последно в левове

Тази година е последната, в която българите ще получават доходите си в левове. В каква валута ще декларират парите си пред данъчните догодина? Това е един от общо 221 въпроса за еврото, събрани от БНБ, на които централната банка отговаря на своя..

публикувано на 04.07.25 в 11:33