Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В София започна поредното издание на най-стария боксов турнир в Европа

Снимка: bgboxing.org

От 20-ти до 26-ти февруари в София се провежда 74-ото издание на най-стария боксов турнир в Европа – "Странджа". Участие са заявили над 470 боксьори от 42 държави. От големите сили в бокса ще отсъстват само отборите на Русия и Украйна. Съставът на Беларус обаче ще се включи, но по настояване на президента на Българската федерация по бокс Красимир Инински – без национален флаг и национални символи. 

България ще бъде представена от 12 мъже и 6 жени, без изявените ни състезатели Даниел Асенов и Радослав Панталеев.


Срещите се предават на живо в канала на Българската федерация по бокс в Youtube.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Проф. Калин Георгиев: Бесарабските българи съхраняват корените си непринудено

Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..

публикувано на 08.10.25 в 11:17

Природата или човешкото безхаберие са в основата на наводненията по Черноморието

Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..

публикувано на 08.10.25 в 10:40

Синоптичната обстановка остава сложна, в Северна България – с оранжев код за валежи

В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..

публикувано на 07.10.25 в 18:15